Kde se používají na den a noc rolety?

19. 3. 2021 Od Off

Asi každý z nás si chce alespoň částečně chránit své soukromí. K tomu patří i to, že nechceme, aby nám někdo koukal do bytu, zvláště ne v noci, nebo když se třeba převlékáme. Je tedy jasné, že potřebujeme nějaké zařízení, které bude blokovat okna.

K tomuto účelu nejčastěji slouží klasické závěsy. Jedná se o kusy látky, zavěšené v horní části oken na posuvných jezdcích. Mohou se tak shrnout ke straně a pustit dovnitř denní světlo, či naopak v noci bránit tomu, aby k nám do oken někdo koukal, i světlo lamp zvenčí pro nerušený spánek.

rolety3

Jinou možností jsou pak rolety. I těch je mnoho druhů, které se liší nejen barvou, ale například i způsobem, jakým se zatahují, nebo k čemu jsou určeny. Jedním takovým typem jsou ty, které jsou určeny pro použití ve dne i v noci.

Jistě, můžeme se ptát, k čemu by nám mohlo být, že používáme na den a noc rolety https://www.mk-rolety.cz/latkove-rolety/den-a-noc/. Přeci jen, každý z nás potřebuje alespoň trochu toho slunečního světla. Avšak jsou místa, kde právě tento typ má skutečně široké využití.

Nejčastěji jej najdeme v obchodech. Zde slouží k tomu, aby omezily vliv slunečního světla, ale zároveň byly tak nenápadné, aby neodváděly pozornost zákazníků od vystaveného zboží. Cílem je zde pozměnit u zákazníků vnímání času, a tím docílit toho, že v obchodě stráví delší dobu. Čím déle se tam totiž zdrží, tím více toho obvykle nakoupí. A tím vyšší má pak firma zisk.

rolety4

Ovšem ačkoliv je právě toto zdaleka nejrozšířenější využití tohoto typu rolet, rozhodně není jediné. Dalším příkladem mohou být nemocnice, kde je v některých případech potřeba konstantní světlo. Příkladem mohou být třeba operační sály, ale i jednotky intenzivní péče.

Dále je můžeme najít také v místech, kde se provádí věci, které jsou na sluneční světlo citlivé. Může jít například o vyvolávání filmů.

Jak je vidět, využití má tento typ dost. Je tedy vidět, že i když není příliš rozšířen mezi běžnými lidmi, rozhodně se na trhu neztratí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup