Montáž nábytku v Praze je dnes běžná služba

16. 2. 2021 Od Off

Když se řekne „stěhování“, první, co vás napadne, budou kartonové krabice, spotřebiče a nábytek.

S nábytkem je někdy potíž

Když nahlédnete do některého ze skanzenů, který zobrazuje život obyvatel naší země před staletími, zjistíte, jak důkladně lidí dříve zhotovovali nábytek, byť jen s jednoduchým náčiním. Dobře jsou si toho vědomi hlavně sběratelé starožitností, kteří na takové kousky nedají dopustit, a stěží by je vyměnili za ultra moderní prostředí ve svém bytě nebo domě.

obývací poko

Bytelný nábytek z masivu, převážně z tvrdého dřeva, je však považován při stěhování za zdroj potíží, ale když se nad tím zamyslíte trochu více do hloubky, zjistíte, že je tomu právě naopak. Stěhováci si lépe poradí s kvalitní konstrukcí, která se jim při přenášení nerozpadne, a není pro ně problém zvedat na popruzích i metrákovou skříň. Mnohem horší situace vznikají u skříní, stolů, lůžek, a komod, které jsou rozebíratelné, patří sem tedy téměř vše, co dnes opouští brány továren na výrobu nábytku.

retro kuchyně

Veškerý rozebíratelný nábytek je výhodnější vždy rozebrat na dílčí části a stěhovat jej tímto způsobem, každé stěhování totiž namáhá montážní spoje a zkracuje životnost výrobků, to platí jak pro dřevotřísku, tak i pro masivní dřevo.

A zde se také dostáváme k poměrně citlivému bodu – montáži nábytku Praha, která může být provedena odborně, anebo amatérským způsobem. Řada stěhovacích firem se dnes specializuje i na tyto práce a rozhodují tu hlavně zkušenosti a pozitivní ohlasy klientů, takže se vyplácí vybírat podle referencí a také důležitého kritéria, zda je firma pojištěna proti ztrátě či poškození vašich věcí.

Montáže nábytku se ovšem netýkají jen jednotlivých kusů, ale i kompletních sestav vestaveb a kuchyní, které se po stěhování musí upravit podle rozměrů místností na novém působišti, mnohdy se jedná o velmi složité procedury, s nimiž si lidé, poptávající tyto služby, nedokážou poradit.