Solární zahradní sprcha pro zdraví i pohodu
15. 5. 2021
S příchodem teplých jarních dnů se těšíme, že konečně svlékneme svetry a teplé bundy a naše ošacení bude lehčí a vzdušnější. Čím více slunečních paprsků začne dopadat na zemský povrch, tím více nás to táhne ven, do přírody, na zahradu, zkrátka všude tam, kde je čistý vzduch, příjemné klidné prostředí, kde můžeme relaxovat, sportovat a provozovat cokoli, co se nám zachce.
Pohyb na zahradě provází výdej energie a tu pak doplníme nějakým vhodným pokrmem, nápojem, ale oceníme i krátké osvěžení. Může přijít vhod solární zahradní sprcha. Opláchneme si tu ruce před jídlem, vlažnou vodou se osvěžíme na obličeji, smyjeme pot a prach z venkovního prostředí. Voda nás také osvěží, zvláště pak na zátylku a na ramenou.
Venkovní sprcha je také perfektní pro celkové osvěžení, jestliže slunce vodu dostatečně prohřeje, můžeme se tu osprchovat prakticky zdarma, kdykoli v průběhu dne, a to pouze za cenu vody z vodovodního řadu. A máte-li svou vlastní studnu, tehdy platíte pouze haléřovou položku pro načerpání vody ponorným čerpadlem.
Některé výrobky mají k dispozici i spodní ventil pro oplachování nohou, osvěžení oteklých chodidel po pracovní námaze a při sportování přijde vhod. Můžete se po zahradě zároveň procházet častěji naboso, zlepší se tím vaše zdraví, promasírujete reflexní body na chodidlech a nohy si pak pod sprchou můžete pravidelně oplachovat a zbavovat nečistot.
Pravidelné čištění
Je-li solární sprcha v provozu a přitéká-li do ní stále dostatek vody, pak se uvnitř nemohou efektivně množit bakterie, sinice, řasy a další organismy. V každém případě bychom měli znát zásady hygieny, správného čištění sprch (zásobníků i sprchovacích růžic), s případnými dotazy se obracejte na svého prodejce nebo na výrobce zařízení, kde se dozvíte i cenné rady, jak solární sprchy správně používat, jak je zazimovat a skladovat atd.