Zůstat v nevyhovujícím vztahu, nebo si najít nového partnera?

24. 5. 2023 Od Off

Trápí vás, že váš vztah už není takový, jaký býval a přijde vám, že už vám nevyhovuje?
Pak je to opravdu problém. Opustit svého partnera totiž nemusí být tak úplně jednoduché,
jak se na první pohled zdá. Liší se to ale člověkem od člověka.
spokojený pár

Jedním z důvodu, proč zůstáváme v nevyhovujícím vztahu je právě to, že se nám svého partnera už prostě nechce opouštět a hlavně se nám nechce hledat někoho nového. Někdo má sice úplné začátky rád, ale přeci jen je to pouze hrstka lidí.

V každém dlouhodobém vztahu už jsou na sebe dva lidé tak zvyklí, že jim prostě něco brání být od sebe. Mají takovou tu závislost jednoho na druhém. Netvrdíme, že se jedná o špatnou věc, pokud to tedy nezachází do opravdových extrémů.

Určitě je rozhodně lepší z takového vztahu odejít, než se zbytečně trápit. Je důležité se na to ale připravit. Ještě před tím, než se rozhodnete ze vztahu odejít, byste se měli zamyslet nad tím, jestli náhodou důvod, proč ve vztahu nejste šťastní, není vaši vinou. Často za to totiž mohou naše nedostatky a nesplněné cíle, které promítáme do partnera. Jestli uznáte, že se o vaší vinu nejedná, pak je úplně nejdůležitější jít krůček po krůčku. Máme pro vás pár rad, které vám s tím určitě pomohou.

Je zásadní začít si zvykat na změnu v hlavě. Musíte se vyrovnat s tím, že to není tak hrozné, jak se zdá a bude pro vás lepší vztah ukončit. Přece jen na nás někde čeká ten pravý nebo ta pravá a my svému štěstí musíme jít naproti. Přeci na světě existuje přes miliarda mužů a žen
a někde mezi nimi je právě ON/ONA.
zničené manželství

Je důležité nepadnout do depresí. Nebuďte uzavření do sebe a choďte ven s vašimi blízkými či kamarády. Začněte sportovat nebo dokonce žít kulturně. Uvidíte, že vám bude hned lépe.

Rozhodně se nebojte toho, že byste jednou zůstali na ocet. Jednou se najde někdo, s kým budete opravdu šťastní.

Pokud byste se rádi dozvěděli více, pak bude tou skvělou volbou pro vaše odpovědi.