Mobilní Internet by mělo podle odhadů za deset let používat více než 65 % lidí

24. 5. 2023 Od Off

Později se na trhu objevily notebooky a vývoj se posouval dál směrem do miniaturizace vzhledem k rostoucímu rozlišení zobrazovacího výstupního zařízení.  Rozlišení je dnes omezeno v podstatě pouze kvalitou lidského zraku a to se týká především současných tabletů a mobilních telefonů.
mobil a klávesnice
K tomu, aby byla webová stránka přehledná i v mobilním telefonu, musí být patřičně upravena. Zdroj se musí přizpůsobit relativně malé ploše, aby se v ní nepřekrýval, aby nebyl chaotický, aby písmo bylo čitelné a multimediální soubory dobře viditelné. Takový web musí být zkrátka responsivní, přizpůsobivý. Modernímu trendu prohlížení webových stránek i na mobilních koncových zařízeních se ovšem každá webová stránka nepodrobila a nelze s tím počítat ani do budoucna. Přibližně polovina veškerých webových stránek je vytvářena ještě postaru a mobilní telefon nebo tablet má s jejím zobrazením potíže.
vystavené telefony

Rozvoj mobilního Internetu urychlí sítě 5G a snížení cen za připojení

Přitom v roce 2018 se odhaduje počet vlastníků mobilního Internetu na více než 3 miliardy. Resumé některých odborníků se přiklání k tomu, že za dalších 10 let, v roce 2028, již bude počet připojených mobilních telefonů k Internetu na hodnotě téměř dvojnásobné. Jak rychle se tento růst projeví, záleží hlavně na tom, jak to dopadne s vývojem a nasazením sítí 5G. Podpořit tento nárůst mohou i klesající ceny za připojení k Internetu v mobilu a relativně nižší ceny samotných chytrých telefonů.
chytrý telefon
V současné době se přes mobil připojuje k Internetu přibližně 20 procent veškerých uživatelů Internetu a za deset let by měl počet mobilních připojení vystoupat až na 88 procent. Největší nárůst počtu vlastníků mobilního připojení a chytrých telefonů se očekává pochopitelně v zemích třetího světa, tam se to týká téměř dvou miliard lidí, zatímco v průmyslových zemích Evropy, Asie, Austrálie a Ameriky to zasáhne jen zhruba dvě stě milionů nových zákazníků.