Nový rok začíná novým předsevzetím o hubnutí

4. 11. 2021 Od Off

Předsevzetí v novém roce o tom, že budeme hubnout nám vydrží tak týden. Čím to je? Někdo s tím nezačne vůbec, protože se k tomu prostě nedostane, jiný to bude svádět na to, že na to nemá čas nebo energii nebo že vlastně vůbec nechodí do obchodu každý den na to, aby si mohl kupovat jenom čerstvou zeleninu. Někteří lidé se do toho ale pustí s chutí, načež ta chuť velice brzy opadne a ze dvou suchých krekrů za den máme po týdnu tak maximálně jo-jo efekt a shozená kila zase zpátky a jsme na své původní váze, takže to prostě člověka přestane bavit. Takže jak na to, abychom opravdu snížili svou hmotnost? Od čeho se to odvíjí?

Důležité je znát parametry, abychom s tím mohli začít něco dělat, takže rozhodně si musíme nejprve zjistit bmi index.

zelenina a ovoce v miskách

Co je to zač? Jedná se o číslo. Samo o sobě vám toho ještě moc neřekne, ale pokud ho porovnáte se základní tabulkou, tak hned budete vědět, na čem jste. Jak toto číslo zjistíte? Postačí zadat do kalkulačky na internetu pár základních cifer. O jaké hodnoty se jedná? Bude to pouze vaše hmotnost, výška a rok narození. Nic víc není potřeba. Ovšem i výpočet musíme brát pouze jako orientační. Jakmile vám vyjde nějaké číslo, porovnáte ho s tabulkou a zjistíte, jak na tom jste. Kolik vlastně musíte hubnout. Někdy zjistíme, že jsme skoro v normální váze, jindy přijdeme na to, že musíme nejlépe k odborníkovi, protože už máme extrémní obezitu, kterou jedna dieta rozhodně nevyřeší a měli bychom změnit i svůj životní styl.

zmrzlina kopeček

Nejenom jídelníčkem to začíná, ale mnohdy to u změny kompletně celého životního stylu končí. Jakmile si totiž uvědomíte, že chcete jít konečně zdravěji, ne tolik kalorických a tučných jídel, začnete se postupně starat a zajímat i více o své tělo, co mu dopřáváte a dáváte.

Hubnout můžete i bez drastických diet a nadměrného cvičení. Stačí si jen vybrat ten správný druh. Nejpopulárnější jsou v poslední době keto diety, tedy ty, které jsou zaměřené na nízký příjem sacharidů, ale naopak vysoký příjem bílkovin a proteinů.