Stěhovací firma vás může přestěhovat i na klíč

3. 11. 2021 Od Off


V současné době máme v naší zemi velmi rozvětvenou síť logistických služeb. Počínaje přepravními společnostmi, co zajišťují přepravu zboží nakupovaného v e-shopech až po firmy, které zajišťují pronájmy větších vozů a samozřejmě stěhovací firmy. V této oblasti panuje silná konkurence a udržet se na trhu znamená především zákazníka nezklamat.

Sami nebo se stěhováky

Chcete-li se přestěhovat sami, a troufáte si na jízdu s větší dodávkou či s nákladním vozem, a máte zároveň spolehlivého pomocníka, pak to může být zajímavá výzva. Někdy je však výhodnější objednávat stěhovací firmu.

Dlouhé vzdálenosti – pronájem dodávky na stěhování celého bytu, který musíte přemístit na vzdálenost stovek kilometrů, vůbec nemusí být rentabilní, a možná vás vyjde i zbytečně draho, ve srovnání se stěhovací firmou. Zvažte, zda se opravdu vyplatí podniknout tři nebo čtyři jízdy s dodávkou na vzdálenost tří set kilometrů, když to stěhováci odvezou všechno naráz.

vybavená ložnice

Fyzická dřina – kdo přemísťuje pouze několik krabic s věcmi v rámci jednoho města nebo do sousedního okresu, pak jistě nemá význam poptávat stěhovací firmu, když to sami dokážete naložit do auta nebo na přívěsný vozík. U stěhování v Praze 12 velkého rozsahu je to něco jiného, a pokud nejste zvyklí pravidelně posilovat a zvedat těžké věci, můžete i onemocnět nebo si způsobit vážný úraz.

starožitný nábytek

Nemáte čas – každý nemá tolik času, že si vyhradí celý víkend, nebo jej prodlouží o další tři dny, aby se do jednoho termínu propojily i přípravné práce a zabydlování na novém působišti. Stěhovací firma zasahuje zejména tam, kde lidé postrádají čas, jsou pracovně vytížení, a tehdy se může hodit i komplexní služba na klíč včetně rozmontování a sestavení nábytku a instalace bytových doplňků či spotřebičů. Jediné, co za vás stěhovací firma neudělá, jsou organizační záležitosti spojené s novými doklady, změnou adresy, nájemní smlouvou a přepisem energií.