Zdravá výživa je základem zdraví vašich dětí

17. 1. 2021 Od Off

O zdravé výživě bychom mohli psát stále do nekonečna, přesto se mezi námi najdou lidé, kteří ji odmítají se slovy – nemám na to. Ale stačí se nad tím rozumně zamyslet a říct si, zda moje zdraví mi stojí za to, abych si občas dopřál, a hlavně poznal chutě „zdravých potravin“. Možná, že pak budete překvapení, zvláště v případech sladkostí, jak vám budou chutnat jinak a třeba vás vrátí svou pravou chutí i do vašeho dětství, když mlsoty prostě chutnaly jinak. A nejen mlsky, ale i jiné potraviny, které se nekonzervovaly, ale jedly se čerstvé a bez zbytečně přidaných škodlivých „éček“. Samozřejmě, že dnes asi nikdo z vás nebude chtít chodit s bandaskou pro mléko, ale jsou i tací, kteří jsou schopni si pro čerstvé mléko dojet i desítky kilometrů, stejně tak i pro čerstvé maso k regionálnímu hospodáři. Chutě jsou skutečně někde úplně jinde.

vločky snídaně

Ve své podstatě „zdravé potraviny“ snad ani neexistují, ale pojem zdravá výživa eshop Nakliceno.cz je možný. Co to znamená a kde je rozdíl? Je to jednoduché. Co může být pro jednoho zdravé, je pro druhého škodlivé. Dejme tomu, že nemáte žádnou potravinovou reakci a pochutnáte si na mléku a pšeničném chlebu, což by se dalo říct, že je relativně zdravé, ale to samé neřekne člověk s alergií na laktózu a ani celiak.

zdravé goji

Ale zdravá výživa eshop, to už je jiná. Najdete zde skutečné lahůdky, které dělají dobře našemu organismu. Především byste se měli soustředit na semínka, která si můžete doma sami vyklíčit a poskytnou vám spoustu drahocenný enzymů, vitamínů a minerálních látek. Dále bychom mohli jmenovat Macu peruánskou, sladkovodní řasu Chlorellu, mladý zelený ječmen, mrazem sušené ovoce, přírodní sladidlo xylitol, které se vyrábí zpravidla z březové kůry. Co byste měli ochutnat, jsou i ovocné bio sirupy bez přidaného cukru. V žádné domácnosti by neměla chybět kurkuma v bio kvalitě, celozrnné těstoviny, hrachový protein, moringa, goji a tak bychom mohli pokračovat …