Jak přežít sychravé počasí

24. 5. 2023 Od Off

Nepatřím k lidem, kteří by kvůli špatnému počasí propadali chmurám. Ale letošní podzim dává zabrat i mě. Promáčená zahrada, doma neustále šero, pořád prší nebo mrholí. Vím, co by mi pomohlo, ale díky začátku těhotenství si to nemohu dovolit dělat. Tak alespoň piji horké kakao, zapaluji svíčky a hraji si s malým synem. Toho baví i ty procházky v dešti.

potřeby pro sport
Do boje proti chmurám

·         Sauna
Máme ji doma, ale bohužel ji teď nemohu využívat. Chodí tam ale můj muž se synem a je výborná jako prevence proti nachlazení a zároveň Vám při podzimním studeném počasí zvedne náladu a prohřeje kosti. I v té veřejné si to určitě užijete.
·         Solárium
Není sice asi zrovna zdravé, ale z vlastní zkušenosti vím, že to umělé slunce a teplo funguje na zlepšení nálady také. A člověk se na jaře hned nespálí.
·         Wellness pobyt
Máte-li možnost na pár dní odjet z domu, zvolte si nějaký pěkný wellness pobyt a nejlépe ho spojte se sportem. Ideálně nějaký hotýlek, kde budete mít k dispozici bazén, saunu, vířivku, Kneippův chodník, fitness, masáže a dobrou kuchyň. Než něco zakoupíte, podívejte se na hodnocení na internetu, abyste nebyli zklamaní. To, co na fotkách vypadá krásně, nemusí být ve skutečnosti vůbec takové.
víno a semínka
·         Masáž
Minimálně jednou měsíčně, ideálně každých 14 dní si zajděte na masáž. Můžete si dopřát různé druhy, v zimě třeba masáž lávovými kameny nebo medovou a udělá Vám dobře nejen na těle, ale i na duši.
·         Lázně
Máte-li času více, případně i nějaké zdravotní nebo pohybové problémy, odjeďte na pár týdnů do lázní. Zrelaxujete duši i tělo, uděláte něco pro své zdraví, posedíte si v kavárnách, budete mít čas na čtení a najdete možná nové přátele.
Kdo nemůže stejně jako já sáhnout k žádné z těchto možností, možná Vám zrovna chybí peníze, tak se nechte aspoň namasírovat partnerem. Stačí plosky nohou nebo dlaně, či obličej, už i to Vám udělá dobře. A udělejte si něco dobrého k jídlu a pití.