Akce pod širým nebem lákají každého

24. 5. 2023 Od Off

I když běžně nejste zrovna milovníky kulturních akcí a návštěva koncertu nebo divadla vás neláká, letní počasí, slunce a modré nebe dokáže přilákat diváky rozhodně lépe než kdejaké budova divadla nebo přeplněný stadion. Jen co se začne venku oteplovat, začínají se různé akce přesouvat ven, lidi to totiž na akci ven láká víc. Navíc letní kulturní festivaly nabízejí opravdu bohaté vyžití pro celé rodiny napříč generacemi, takže na své si přijdou děti, dospělí i starší lidé důchodového věku. A je opravdu z čeho vybírat, venkovní akce pořádají jak velká města, tak i ta menší a na vesnicích to zase žije v létě na hodech, takže to své si najde určitě každý. Hlavně ať je zábava, tu může pokazit snad jedině prudká změna počasí a nějaká ta průtrž mračen.
popcorn v kině
·         Letní divadelní festivaly: napříč celou Českou republikou se i divadelní prkna v létě přesouvají na mnoha místech na podia ven pod širé nebe. A lidi na představení chodí, i ti kteří v divadle nebyli snad od dob školní docházky. Venkovní představení má prostě úplně jinou atmosféru. Hrají se představení pro děti a v pozdějších hodinách hlavně hry známé od těch nejlepších autorů. Festivaly pořádají jak ty menší divadla, tak i větší a známější soubory s populárními herci každoročně objíždí republiku.
·         Letní hudební festivaly: hudební festivaly pod širým nebem jsou na létu pro mnohé snad to nejlepší. Někteří jedinci na ně čekají celý rok a netrpělivě očekávají první sluneční paprsky. Venku to hudebníkům dobře hraje a nám se zase skvěle poslouchá. Na takovém festivalu ale kromě poslechu hudby svého oblíbeného interpreta si můžete užít také spoustu jiné skvělé zábavy. Jako je dobré jídlo a pití nebo skvělý doprovodný program plný zábavy a soutěží. Sebou klidně můžete vzít i děti, pro ty během dne bývá také program zajištěný.
lidé na koncertě
·         Letní kino: klasika, která nikdy neomrzí. I když do kina normálně nechodíte, na letní kino je třeba dívat se úplně jinak. Ten zážitek stojí za vyzkoušení. Nebe plné hvězd, deka, piknik a romantický film. Je to jako vystřižené z romantického filmu, ovšem letní kino každoročně nabízí každé město i vesnice po celé republice a nikdy nemají prázdno. I když vám nepromítnou nejnovější novinky, ale většinou se pouštějí filmy obecně známé a oblíbené, užijete si, jako byste film viděli poprvé. Navíc letní kino má ještě jeden bonus a tím je alkohol. Ne že byste se tam zrovna měli jít opít u filmu, ale sklenice vychlazeného piva nebo dvě deci vína, takovému programu prostě skvěle sednou.