Moderní doba – partner u porodu

24. 5. 2023 Od Off

Dříve naprosto nepřijatelné a zbytečné, dnes – novodobý trend, který si žádná maminka nenechá ujít. Partner u porodu je téma, které je do velké míry rozebírané i přesto, že se v dnešní době setkáme pouze s názorem, že je přítomnost muže u porodu – mužská povinnost.

Jak to s ním tedy je? Opravdu touží všechny ženy po tom, mít v době porodu partnera u sebe a přináší tento pocit mužům vlastně radost?
břicho těhule

Nenechte se vést pouze moderní dobou

Jako ženy byste si měly uvědomit, že porod je výlučně ženská záležitost a všechna dřina, síla a energie, kterou vynaložíte ve finální fázi porodu, bude pouze na vás.

I když všude možně panují myšlenky o tom, jak je přítomnost partnera u porodu nevyhnutelná a podstatná, není k tomu žádný logický důvod a podléhá tomu i sporná část, kterou je, že se mnoho mužů u porodu partnerky necítí dobře a příjemné pocity z něho nemá – ani po jeho konci.

Není na místě a ani prospěšné pro vztah, pokud je partner dotlačený k nepsané „povinnosti“, že porod se týká i jeho. Je pochopitelné, že vás tento okamžik nijak nespojí v případě, že ho nutíte být na místě, na kterém být nechce.

S touto myšlenkou, by měl přijít sám

Jestli je pro vás přítomnost vašeho partnera na porodním sále tolik důležitá, mělo by vás zajímat i to, jak to vidí chlap. Na toto rozhodnutí si však počkejte a nechte budoucího tatínka, ať s ním přijde sám. Pokud tak neučiní, nemělo by to negativně ovlivnit váš vztah a vaše rodičovství.

To, že odmítne být u porodu svého dítěte ještě neznamená, že z něho bude špatný táta!
mimčo po porodu

Opravdu je partner na sále psychickou oporou?

V době, kdy se bude blížit konec vašeho těhotenství a vaše miminko si řekne na svět, si uvědomte, že by vás nic kolem nemělo rozptylovat. Všechnu vaši soustředěnost byste měly věnovat pouze na to, co se odehrává.

Ve většině případů ženy ani nepostřehnou to, kde je jejich partner nebo to, jestli tam vlastně byl. Na porodním sále budete mít dostatek profíků, kteří vás podpoří a pomůžou vám porodit vaše děťátko naprosto bez problémů a s dobrým pocitem i bez toho, aby jim u toho asistoval partner, který tam být nechce.