A zase ta tchyně

22. 9. 2020 Od Off

S partnerovou maminkou jsou vždy problémy. Stává se totiž už zvykem, že tchyně jejich snachy nemají příliš v lásce a naopak. Přitom si ani nemusí nic špatného udělat nebo říct, ale napjatá atmosféra je ve vzduchu vždy, když se spolu (tyto dvě výjimečné dámy jednoho muže) potkají.

dívka na molu

Jak vidí snachu tchyně

Pochopitelně, že se můžete snažit sebevíc, ale maminka svého syna bude pokládat vždy za největší poklad, pro kterého chce jenom to nejlepší. Je tedy jedno, co všechno pro něho děláte, protože se role „dokonalé ženy pro všechno“ nikdy nebudete podobat. Vždy se totiž najde něco, co nesvedete a nebude vaší tchyni vyhovovat.

Maminka vašeho partnera je zkušená, sebevědomá a zralá žena, které už zdaleka nestačí to, aby se její syn uspokojil s průměrem. Má vysoké ambice, po ruce jenom ty nejlepší typy a triky a v očích jejího syna je nejlepší bytostí pod sluncem.

• Od snachy tedy pochopitelně očekává, aby ji z této pozice nikdy nevyřadila a naslouchala jí ve všem, co řekne. A díky tomu, že chce být za všech okolností nadřazená, si snachu nejenže nepustí příliš k tělu, ale rovněž od ní bude vyžadovat, aby k ní vzhlížela s úctou a respektem. A pochopitelně i tehdy, když se jí to nebude líbit.
sombrero a stará žena

Tchyně v očích snachy

Málokdy najde žena pro maminku jejího partnera hezké přirovnání a slovo, které by vystihovalo jejich harmonický vztah. Ten se z drtivé většiny případů nekoná. Každá žena si je vědomá toho, že s tchyni nelze bojovat donekonečna, ale taktéž s ní nelze ani vycházet za všech okolností v dobrém.

Starší žena je tedy pro mladou vždy velkým soupeřem a touží se jí vyrovnat. V jiném případě vyvrátit vše, co říká, jen aby si přesadila své. Některým ženám leze na nervy už pouhá myšlenka na tchyni, kterou čas od času vidět musí. Poměrně často se s nimi pouští do hádek, vyvolávají nesmyslné konflikty a staví do role rozhodčího partnera, od kterého očekávají, že se postaví na jejich stranu. Svým způsobem je pro každou nevěstu, matka jejího syna nepřítel, od kterého se chtějí držet dál.

• Vidí v ní totiž generále, který soustavně upozorňuje na její chyby, ve všem ji poučuje a dává jí pocit, že je méněcenná a prakticky zbytečná. Možná to není úmyslné, ale jedno je jisté, žádné ženě se takové chování nelíbí a nikdy si na něho nezvykne.