Co všechno dokáže vypočítat online kalkulačka?

11. 10. 2020 Od Off

Co je to kalkulačka, všichni dobře víte a někdy jsme s ní do styku už také asi přišli, minimálně v době povinné školní docházky. Jak jste na tom ale se znalostní online kalkulaček? Víte, jak fungují? A co všechno si díky nim můžete spočítat?
Za prvé jsou to nástroje, které plní stejnou funkci jako klasické přístrojové kalkulačky. Zadáte jim tedy matematický příklad a ony ho za vás ve vteřině vypočítají. Pak zde ale máme online kalkulačky (kalkulátory), které Vám na základě údajů, které jim poskytnete, vypočítají např. výši Vaší čisté mzdy, výši povinného ručení, datum porodu či to zda se k sobě s partnerem hodíte. A právě tento typ kalkulaček Vám chceme blíže představit.

počítač

1. Hypoteční kalkulačka
Hypoteční kalkulačka Vám pomůže spočítat výši měsíčních splátek a dále pak celkovou výši hypotéky. Do kalkulačky zadáte údaje jako cena nemovitosti, doba splácení či výška úvěru.

2. Kalkulačka povinného ručení
Tato kalkulačka Vám umožní porovnat si různé nabídky různých pojišťoven a pomůže Vám vybrat si pro Vás nejvýhodnější povinné ručení. Do kalkulačky zadáváte údaje týkající se charakteristiky vozidla i řidiče.

bezpečnost

3. Kalkulačka elektřiny
S touto kalkulačkou si můžete vypočítat možnou úsporu za poplatky za elektřinu. Na stejném principu funguje i kalkulačka ceny plynu.

4. Mzdová kalkulačka
Potřebujete si spočítat výši své čisté mzdy a nevíte, jak na to? Do této kalkulačky zadáte pouze výši hrubé mzdy a údaj o počtu dětí. Kalkulačka Vám pak vypočte čistou mzdu po odečtení všech povinných odvodů státu.

5. Kalkulačka mobilních tarifů
Nechcete trávit hodiny a hodiny studováním všech tarifových nabídek všech mobilních operátorů? S touto kalkulačkou vyřešíte problém vhodného tarifu během chvilky. Stačí napsat, kolik jste za telefon dosud měsíčně utratili, kolik provoláte minut, kolik napíšete sms zpráv a zda potřebujete mobilní data.

komunikace

6. Kalkulačka lásky
Dosud jste nenašli pro sebe ideálního partnera či si nejste jisti svým výběrem? Kalkulačka lásky Vám napoví, zda Vaše láska má budoucnost a čeká Vás spokojený a dlouhotrvající vztah. Připadá Vám to trochu bláznivé? Taky to bláznivé je, ale proč se občas nepobavit.