Proč využít služeb osobního trenéra?

15. 9. 2020 Od Off

· Dohled, motivace
Kolikrát jste usínali s tím, že zítra ráno vyrazíte do posilovny, ale když jste se probudili, rozhodli jste se spát další hodinu místo cvičení?
V tomto ohledu je mít osobního trenéra rozhodující, zajistíte tak, že se opravdu zavazujete držet se svých fitness cílů. Zvlášť pokud pozbýváte motivaci a disciplínu, která by vás ke cvičení dostala. Jen samotný fakt, že na vás čeká trenér, kterého jste si zaplatili, vás donutí do posilovny dorazit.
push pneumatiky
· Objektivita
Všichni máme oblasti, na kterých bychom chtěli primárně pracovat. Osobní trenéři vám nejen řeknou, co můžete očekávat od dalších tréninků. Především vám však pomohou optimalizovat a zaměřit tréninkový plán na konkrétní svalové skupiny a pohybové vzorce.
Tak budete cvičit to, co skutečně potřebujete, ne pouze cviky, které jsou vám pohodlné. Právě zaměření se na slabé stránky vašeho těla pomůže raketově odstartovat váš pokrok.
· Efektivita
Zkušený osobní trenér bude efektivně využívat tréninkový čas. To je obzvláště přínosné, pokud máte na cvičení velmi omezenou dobu. Pomůže vám optimalizovat každou minutu, kterou máte v tělocvičně k dispozici, abyste získali co největší pokrok.
· Provedení cviků
Osobní trenér dohlíží na správné držení těla a techniku provedení cviků. Správně a efektivně odcvičený trénink je zásadní pro maximalizaci vašich výsledků.
Špatné provedení cviků zároveň radikálně zvyšuje možnost zranění, které vás následně může vyřadit nejen z tréninku, ale také z práce a možnosti vykonávat každodenní činnosti.
posilující černoch
· Pomůže vám stanovit cíle
Všichni chtějí okamžitě dosáhnout svých cílů, ať už jde o hubnutí, svaly, nebo sílu. Mnoho začínajících cvičenců si však stanovuje nerealistické cíle (podpořené vyretušovanými magazínovými modely). Jejich nesplnění je následně odrazuje od pokračování ve cvičení.
Zkušený trenér vám dokáže stanovit na daný časový úsek realistické cíle, která vás budou následně motivovat.