Zkrášlete si zahradu

10. 12. 2018 Od Off

Váš rodinný dům už stojí, ale na pozemku u něj vám pořád ještě něco chybí k dokonalosti? Bydlet v rodinném domě – to není jen zvelebovat dům samotný, ať už uvnitř nebo navenek. Je to také o tom, vytvořit si příjemné a útulné místo kolem něj. Můžete ho tak přizpůsobit potřebám vašim nebo vašich dětí.
skalka na zahradě
Pokud už máte terasu nebo další místo k relaxaci, ale pořád vám tam chybí něco, na co by se hezky dívalo, pak je ideálním řešením skalka, třeba ta, která je kvetoucí po celý rok. Taková pěkně, a především vhodně vytvořená skalka totiž dokáže celý prostor před domem příjemně oživit a zkrášlit. Jakýkoliv prostor u rodinného domu pak jako mávnutím kouzelného proutku ožije a promění se v krásné místo plné květin jako z pohádky. Její pěstování chce ovšem hodně znalostí a zkušeností.
červený rozchodník
Skalka se také nabízí tam, kde je pozemek pozvolně stoupající a díky tomu toho tak můžete využít a vytvořit si ji třeba v kombinaci se schůdky a oddělit tak třeba odpočinkovou a pěstební zónu. Možností na vytvoření tohoto krásného místa plného nejrůznějších rostlinek, okrasných květin, trav v kombinaci různých kamenů, je nespočetně. Inspirovat se můžete nejen na internetu, ale také třeba v návrzích zahradních architektů, kteří vám právě tyto návrhy vypracují přesně na míru.
štěničník sempervirens
A co je důležité, pokud se rozhodnete pro takovéto zkrášlení okolí vašeho rodinného domu?
Nezapomeňte dokonale naplánovat všechny detaily a aspekty, které musíte vzít v potaz. Důležitá je také doba pro založení. A jaké květiny jsou vhodné? Jsou to především kvetoucí trvalky, vřesovištní rostliny, letničky nebo různé okrasné trávy, jako např. kostřava sivá, ostřice japonská nebo třeslice prostřední.
Pusťte se do toho a vytvořte si sami nebo za pomoci zahradního architekta krásnou zahradu jako z pohádky, na které se budete cítit příjemně.