Zázračná medicinální houba chaga. Jaké jsou její účinky a v čem spočívá její jedinečnost?

5. 2. 2020 Od Off

Chaga nebo také rezavec šikmý je parazitická houba po celém světě známá jako zázrak přírodní medicíny. Její účinky jsou velmi silné a výsledky tedy zaručené. V čínském lidovém léčitelství si vydobyla místo na vrcholu a drží se na něm do teď. I vy ale můžete jejich účinků využít. S čím vším si umí poradit http://www.mppardubice.cz/kdo-jsme-a-co-delame/zpravy/clanky/chytre-mobily.html ?chaga potřebuje chladné počasí a parazituje na břízách

Pro přírodu škůdce pro nás lék

V přírodě se jedná o parazita, který napadá stromy a tím je ničí. Chaga roste v krajinách s nízkou okolní teplotou, hojně se tak vyskytuje převážně na Sibiři, proto se jí také někdy přezdívá sibiřská čaga. Přirozeně se ale rezavec šikmý vyskytuje také na kmenech bříz v severní Evropě, v některých oblastech Asie a severní Ameriky. Zkrátka všude tam, kde se vyskytují nižší teploty.
V minulosti se využíval pouze odvar z této parazitující houby a za pomocí něj se léčila celá řada nemocí a zdravotních problémů. Dnes se dají zakoupit také pilulky, které usnadňují užívání houby, účinky přitom zůstávají stále stejné.

Už se nemusíte bát stárnutí

Antioxidanty obecně chrání naše buňky a tím zamezují předčasnému stárnutí. A na antioxidanty je tato zázračná houba opravdu bohatá. Jde totiž o jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů vůbec. Rezavec šikmý si dokáže poradit s výživou buněk, detoxikuje organizmus a napomáhá stabilizovat růst nádorů v těle. Působí také jako zklidňující prostředek, který dodává tělu potřebnou energii a zároveň zklidňuje mysl a odbourává stres.houba chaga neboli rezavec šikmý

Když je slabá imunita

Velmi dobře také působí na imunitní systém, který výrazně podporuje a dokáže regulovat imunitu i u osob trpící autoimunitními chorobami. Podle staré čínské medicíny je tato houba vynikajícím prostředkem v období infekcí, protože výrazně posiluje obranyschopnost organismu. Využívá se také ale i k detoxikaci, podporuje trávení a řeší trávící obtíže. Velmi dobrý vliv má také na regeneraci jater.