Výhody funkčního prádla

11. 6. 2022 Od Off

Ať už je léto nebo zima, lidem se stále něco nelíbí. V létě to je přílišné horko, neustále pocení a převlékání se do suchého oblečení a v zimě zase zima, studené nohy, nos, uši a tolik vrstev svršků, že se sotva hneme. Tomu může být ale konec. A stačí pouze vhodné oblečení z vhodných materiálů. O čem je řeč?

Určitě už jste někdy zaslechli slova jako merino nebo termo prádlo. A určitě taky víte, že ho nosí hlavně sportovci. Ačkoliv se toto oblečení hodí primárně pro ně, svou funkci skvěle splní i na obyčejné nošení.

termo prádlo

Jako první se zaměříme na to, co je to vlastně to merino. Merino je vlna, která dokáže udržet na těle takové vlastnosti, které zabraňují venkovnímu klimatu, aby se dostalo k vaší kůži. Tudíž jednoduše řečeno – v zimě hřeje, v létě chladí a ještě k tomu skvěle odvádí pot. Kromě oblečení pro všechny věkové kategorie e se z této vlny vyrábějí například i deky pro miminka nebo podložky do vajíček a kočárků. A ačkoliv se to hlavně v létě může zdát opravdu padlé na hlavu, opravdu to funguje a děti se nepotí. Navíc můžete vyzkoušet sportovní oblečení Devold merino, které má taky tyhle skvělé vlastnosti.

merino vlna

Stejně jako merino oblečení, i termo prádlo má skvělé termoregulační vlastnosti. Tohle funkční oblečení nosí převážně lidé, co sportují, protože skvěle odvádí pot a udržuje pokožku v suchu. Navíc dokáže zabránit prochladnutí, a tak se můžete v zimě setkat s ponožkami nebo spodním trikem či legínami pod lyžařské kombinézy.

Obě tyto látky mají výborné vlastnosti a tak není s podivem, že se o ně v současné době zajímá i čím dál více nesportovců. A ačkoliv vás někdy může překvapit vysoká cena, můžeme vás ujistit, že tahle investice se rozhodně vyplatí. A vy si třeba přestanete i stěžovat, že v létě je moc horko a v zimě je moc zima, protože budete oblečení tak, že vám v obě roční období bude příjemně.