S novým školním rokem pořizujete dětem chlupatého mazlíčka?

18. 1. 2020 Od Off

S novým školním rokem se jako by roztrhl pytel s pořizováním domácích mazlíčků pro děti, které nastupují do školy a začíná jim nový školní život. Patříte také mezi rodiče prvňáčků, kteří svým dětem pořizují štěňátko, koťátko, králíčka anebo alespoň morčátko či rybičky?
Zvířátko je živý tvor a potřebuje stálou péči. Je to závazek na delší čas. Děti mají z přírůstků do rodiny velkou radost, obzvláště pokud se jedná o jedináčky v rodině. Těm rodiče alespoň pořízením živého mazlíčka kompenzují to, že jedináčkové vyrůstají sami.malé dítě se psem.jpg
Jenže takový pejsek nepřichází do rodiny na týden, ani ne na měsíc, ale na dlouhé roky. Rodiče podléhají žadonícím očím svých ratolestí a když prosby doprovázejí i plačtivá očička, mnohé maminky nemají to srdce dítěti nevyhovět. Ve skrytu duše přitom samy vědí, že sliby jejich dětí, že se o pejska, kočičku, králíčka, morčátko …. budou starat ve dne v noci jsou jen plané sliby. Ale i přes to všechno nového člena rodiny pořizují.
Hledají to pravé štěňátko, navštěvují ZVERIMEXY, konzultují své a představy svých dětí s přáteli a s rodinou, jezdí, shánějí až nakonec přivezou domů chlupatý živý uzlíček, ze kterého kouká růžový čumáček a děti jásají nadšením. Kdo by odolal?
Největší zájem mají děti o pejsky. Pejsek může být jejich kamarádem, štěňátka jsou hravá, dítě se dostává každodenně na čerstvý vzduch, s novým kamarádem běhá, skáče, aniž by to vědělo, zlepšuje si motoriku. Samozřejmě zpočátku ho na procházkách s jeho novým kamarádem doprovází rodič.malá holčička s kotětem.jpg
Dítě se ale najednou samovolně učí, že se musí postarat o druhého, má určité povinnosti, které musí plnit. Motivujte vaše dítě tak, aby starost o pejska pro něho byla milou povinností. Pejsek se mu bude odvděčovat láskou, trpělivostí a může dítě i chránit. Což vašemu potomkovi může dělat dobře na duši. Psychologové všeobecně zvířecího kamaráda k dětem doporučují.
Zvířata mají na děti léčivý vliv. Ověřená je hippoterapie (rehabilitace za pomoci speciálně připraveného koně) či canisterapie (léčba za pomoci přítomnosti psů).