Putování na severu Čech s vozem z autopůjčovny v Praze 9

17. 1. 2022 Od Off

Praha 9 je severovýchodní část Prahy a máte-li zájem o jednodenní výlety s pronajatým vozem z této městské části, je nejvýhodnější zamířit právě na severovýchod, tedy na navazující dálnici D10. Ta vás zavede do Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště a do Turnova, odkud lze pokračovat až do Jablonce nad Nisou. Z Prahy 9 je velmi rychlé spojení do Jizerských hor a právě tam bychom mohli mířit o víkendu i kdykoli ve dnech všedních v hlavní turistické sezóně i mimo ni.

jízda po dálnici

Jizerské hory s pronajatým vozem z autopůjčovny v Praze 9 Autopujcovna-milan.cz procestujete za pár hodin, ale výhodnější je setrvat tu o něco déle a vychutnat si mimo jiné i západy či východy slunce v prostředí překrásné přírody, daleko od civilizace a všech problémů s ní spojených. Výhodou tohoto koutu naší země je, že není příliš navštěvována od jara do podzimu, potkáte tu jen pár cyklistů na značených trasách, ale jinak převážně místní obyvatelstvo nebo chataře a chalupáře.

Nejvýhodnější je zamířit do těchto míst v měsíci červnu nebo v září, tehdy tu bývá skutečně krásně, zvláště za slunečného a teplého počasí. Svěží horský vzduch má úplně jinou působnost, než ten nížinný, městský, a na vás pak už je pouze vyhledat vhodné útočiště pro nocleh. Lidé tu bývají přívětivější a obvykle vám vyjdou vstříc mnohem víc, než např. v předražených krkonošských letoviscích.

Jizerské hory

A kam se vydat

V ideálním případě do některého rodinného penzionu s vlastním parkovištěm, kde jste v bezpečí. Doporučit můžeme např. Desnou, Kořenov, Žďár, Mariánskou Horu, Antonínov, Josefův Důl, Jiřetín pod Bukovou nebo Maxov. Odtud pak můžete podnikat pěší či cyklistické výlety k přehradě Souš, k rozhlednám na Tanvaldském Špičáku, Slovanka, Bramberk, Královka či Štěpánka. Atraktivní je i výlet do Harrachova Mýtin, odkud je zajímavý výhled na Čertovu horu a harrachovské panorama.