Putování Lednicko-valtickým areálem s ubytováním v hotelu v Lednici

15. 5. 2020 Od Off


Zajímavé cyklostezky v okolí Lednicko-valtického areálu

Pro rodiny s dětmi – nenáročné putování na kole pro méně zdatné jezdce a menší děti směřuje k Loveckému zámečku a Janovu hradu a dále podél Přírodního parku Niva Dyje k břeclavskému zámku. Dále překlenete potok Včelínek a budete pokračovat po značené cyklotrase Poštorenská podél železniční trati k historicky cennému objektu nádraží z 19. století.

zámek Lednice

Cestu si můžete zkrátit po silnici č. 40 do Valtic, nebo jet po hranici Lednicko-valtického areálu po Knížecí cyklostezce k Dianinu chrámu a odtud napříč Mlýnským a Prostředním rybníkem zpět k lednickému zámku. Trasa je dlouhá 20 – 30 km a s přestávkami na oběd a svačinu a prohlídkami přírodních krás a historických pamětihodností ji zvládnete během čtyř až šesti hodin.

Vyhlídkové body Břeclavska

Máte-li zajištěno ubytování nedaleko lednického zámku, v některém z hotelů Lednice , máte ideální výchozí pozici na další výlet. Zdejší krajina stojí za to prohlédnout si ji alespoň trochu z výšky a byla by škoda odsud odjet, aniž byste si takový zážitek mohli dopřát. Po snídani se můžete vydat směrem k Zámeckému rybníku s akvaduktem a prohlédnout si jednu z nejzajímavějších staveb jižní Moravy – lednický minaret.

Mikulovský zámek

Odtud po Velkopavlovické cyklotrase č. 5066 překlenete řeku Dyji a pokračujete na severozápad kolem jezírka Kutnar do obce Přítluky. Na kole vystoupáte na vrchol Přítlucké hory k rozhledně Maják. Ta je vysoká 21 metrů a uvidíte odtud za pěkného počasí a dobré dohlednosti nejen přehradu Nové Mlýny, Pálavu a většinu Lednicko-Valtického areálu, ale také rakouské Alpy.

Necelé čtyři kilometry odtud se nachází další vyhlídkový bod, opět na trase cyklostezky 5066, za obcí Zaječí. Je to rozhledna Dalibor, vystavěná v roce 2012 na vrchu Kalvárie. Rozhledna je postavena ve shodném stylu, aby vhodně doplnila sousední kapličku sv. Urbana. Oba objekty jsou vděčným cykloturistickým cílem rodin s dětmi i zdatnějších cyklistů.