Proč si (ne)pořídit kočku?

20. 10. 2019 Od Off

Mít doma nějakého čtyřnohého kamaráda vám zpříjemní nejeden osamělý večer. Každá kočka sice má svou hlavu, ale narozdíl od psa na vás nebude tolik závislá. Nevyžaduje každodenní venčení, nemusíte pro ni zajišťovat hlídání, když odjedete na dovolenou. Zkrátka si většinu dne vystačí sama, ale nesmíte zapomenout věnovat ji alespoň pár minut ze svého dne.
Není pravda, že se kočky nerady mazlí a že přijdou jen tehdy, pokud ony samy budou chtít. Vše ale závisí na vás, jak si ji od malička vychováte. Čím víc lásky jí budete dávat, tím více ji vám bude vracet.
muž s kočkou
Největším nepřítelem pro všechny majitele koček jsouchlupy. Budou všude a bude jich hodně. Připravte se na fakt, že i když perfektně vycídíte celý dům, ty chlupy tam stále budou. Na oblečení, na gauči, ve skříni.
Kočičky si rády hrají a moc nekoukají okolo, co při své hře rozbijí. Někdy to bude „jen“ shozená sklenička ze stolu, jindy si dokáží pěkně nabrousit drápky o váš kožený gauč, okousat vystavené dekorace, poškrábat všechny možné i nemožné povrchy, nebo rozhrabat hlínu ve vaší oblíbené rostlině. Osobně znám i takové kočičí mazlíky, kteří se naučili otvírat dveře tak, že jednoduše vyskočí na kliku.
Také musíte počítat s tím, že číča vám zaleze všude. Tam kam smí i nesmí. Bohužel to není pes, který by se naučil poslouchat povely. V tomto se můžete stavět na hlavu, ale ona si stejně udělá to, co si právě zamane.
Vraťme se ale zpátky k těm pozitivnějším vlastnostem. Kočičky jsou ohromně čistotné. Naučí se sami čistit někde okolo 4.-5. týdne života a pokračují s tím až do svého důstojného konce. Nikdy se vám nestane, že by vám přišla obalená v nějaké nevábné vůni. A pokud i přes to budete mít pocit, že je to u vás doma cítit „kočičinou“, chyba bude nejspíš na vaší straně. Pravděpodobně jste dlouho neměnili stelivo na kočičím záchodku.
Kočičí kamarádi jsou náramně empatičtí tvorové. Jednoduše mají schopnost vycítit negativní energii, ať už vás něco trápí fyzicky nebo psychicky. Stačí mít špatný den v práci a ony k vám večer přispěchají na pomoc s plnou dávkou mazlení.
kotě v košíku
Samozřejmě vám kočka dokáže nejednou zvednout mandle, ale pokud jste schopni ji vše odpustit ve chvíli, kdy vám zavrní v náruči, je to ten ideální parťák pro vás!