Dopřejte dětem srovnaný chrup

24. 10. 2019 Od Off

Křivé zastoupení chrupu u vašich dětí může mít za příčinu zranění, kterým se děti mnohdy nevyhnou, ale v mnoha ohledech tomu pomáhají i dědičné faktory, kdy zoubky u dětí rostou nepravidelně. Pokud se vaše ratolesti trápí nad nevzhledným stavem jejich chrupu, je načase jich seznámit s možností navštívit ortodontickou kliniku.

otisk zubů

Není nutné se čehokoliv obávat

Pokud vaším dětem předem vysvětlíte, proč bude léčba pro nich přínosná a zdůrazníte, že nebude bolestivá, nebudou mít žádný důvod namítat nad tím, navštívit ortodoncii.

Při výběru kliniky byste si tedy měli najít takovou, která vašemu dítěti nabídne profesionální péči. Váš výběr můžete zaměřit i na rovnátka Praha, kde vám na kvalifikovaném pracovišti vysvětlí všechny nezbytné informace a seznámí vás s průběhem léčby.

Konzultace a délka léčby

První konzultaci, kterou na klinice PetrOrtho podstoupíte vám pomůže přiblížit se představám o tom, co nošení rovnátek představuje a rovněž vám po důkladné prohlídce zkušený odborník doporučí ten nejlepší typ, který by byl pro váš případ nejpřínosnější.

V současné době se nošení rovnátek nepovažuje za něco, co předchází studu, takže se vaše dítě nemusí obávat ani kovové verze, kterou lze ozvláštnit barevnými gumičkami nebo můžete jednoduše vsadit na jejich estetickou variantu.

Délka samotné léčby je u každého pacienta individuální a liší se od toho, v jakém stavu se chrup nachází. Zpravidla se ovšem jedná přibližně o 2 – 3 roky každodenního nošení, které vašemu dítěti ovšem změní celý život k lepšímu.
zubařské křeslo

Základní je zuby si důkladně čistit

Stav poškozeného chrupu můžete vylepšit i vlastní iniciativou, a to díky pravidelné návštěvě na dentální hygieně a důkladnému čištění mezizubních prostorů z pohodlí domova. Zejména v případě ortodontické léčby je tento krok nutné nezanedbávat, ale právě naopak – postarat se o to, aby byl i z hlediska zdraví v ty nejlepší kondici.