Jak se vlézt do malého bytu?

4. 1. 2020 Od Off

Malé byty jsou útulné, překvapivě je však náročnější uklidit malý prostor než ten velký. V současné době se však čím dál více rodin, zejména ve velkých městech, musí s prostorem uskromnit, ať už díky nedostatku bytů, nebo jejich vysoké ceně. Co ale dělat, když máte malý byt a potřebujete uložit velké množství věcí?
Bytový dům
Prim hrají úložné prostory, základem jsou šatní skříně, ideálně od podlahy až po strop. Aby nezmenšovaly už tak malý prostor, měla by se jimi vyplnit pouze jedna stěna v místnosti a barva dveří by měla být světlá, nebo by na dveřích měla být zrcadla. Oba způsoby opticky zvětšují prostory a byt tak působí vzdušněji. Skříně by měly být využity na maximum, dají se do nich uložit i různé boxy do kterých se věci skládají snadněji, než jen na poličky a dají se stohovat. Pokud nemáte skříně až po strop, dá se prostor mezi jim a skříní vyplnit rovněž plastovými boxy. Ty můžete uložit také třeba pod postel, pokud pod ní máte volné místo, nezaplňujte ale celý prostor pod postelí, aby mohla dýchat.
Spoustu místa také ušetříte různými skládacími, nebo výsuvnými postelemi. Pokud chcete postel klasickou, je ideální vyšší, nejlépe s úložným prostorem. Pokud máte v bytě vysoké stropy, dá se udělat tzv. patro a spát na něm. Prostor pod nim pak máte volný. Ke stropu se dají také připevnit různé skříně, udělat police, a tak získáte další místo navíc.
Křeslo a gauč
Pokud vybíráte sedačku, pořiďte ji také s úložným prostorem, do kterého se dají naskládat například lůžkoviny pro návštěvy, nebo méně používané věci. Využívejte rovněž různé police a regály, které vám interiér nejen doladí a zútulní, ale je na nich spousta prostoru, který můžete využít. Pokud na ně použijete designové boxy a krabice, které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, určitě nešlápnete vedle, uskladníte spoustu věcí, a ještě to bude vypadat dobře.