Zábava pro děti na doma

16. 6. 2021 Od Off

Děti jsou kouzelné, hlavně když se nenudí. Pokud chcete zabavit děti doma, když třeba prší a nebo nemůžete jít ven, pak vám přinášíme tipy na aktivity, které děti budou bavit a poskytnou vám příležitost si s nimi pohrát a zároveň je rozvíjet. Hrajte si společně a mějte z toho radost.

1. Lepení, stříhání a kreslení

Kreativní aktivity typu kreslení, lepení a stříhání děti většinou velice baví. Můžete třeba zkusit lepit mozaiku z luštěnin, lepit mozaiku z barevného písku, koupit časopis s vystřihovánkami a lepit je. Děti to většinou baví i poté, co už je slepeno a vydrží si s výtvory hrát. Kreativní tvoření děti rozvíjí především v oblasti jemné motoriky a také rozvíjí jejich představivost a fantazii.

2. Pohybové aktivity

dítě při hře

Tanečky, pohyb, běh, skákání, všechno tohle děti baví a hlavně je unaví. Zkuste s dětmi tančit, vytvořte si vlastní opičí dráhu, kterou mohou děti proběhnout, zaskákejte si panáka, skákejte na míči, nebo třeba zkuste nové balanční pomůcky. Ideální jsou různé míčky, nafukovací balóny, kužely, nebo třeba balanční prkno či houpačka. Důležité je zapojit do hry co nejvíce svalů, jako by dítě bylo někde na dětském hřišti s kamarády. I za deštivého dne se může dítě pořádně unavit a protáhnout.

3. Když už fakt nevíte co

kuličky

Pokud opravdu nevíte jak dítě zabavit, pak můžete sáhnout po nouzovkách, jako je třeba závěsná houpačka do bytu, což je u většiny dětí naprostá jistota. Další možností je třeba zkusit některé z her pro děti na počítači, nebo společné čtení pohádek. Každý deštivý den se nemusí navíc celý strávit doma, využijte počasí a zahrajte si na oblíbenou dětskou hrdinku – prasátko Pepu, která velice ráda skáče do kalužin. Na to budete potřebovat kvalitní oblečení do deště, které zachrání spodní oblečení a jednoduše se dá umýt hadříkem. Ušetříte si tak několik pracích cyklů.