Peníze nám někdy scházejí

3. 4. 2022 Od Off

Bez peněz se dnes můžeme rozloučit s vidinou spokojeného a kvalitního života. Spokojenosti totiž dosáhne v životě jenom ten, kdo si může pořídit všechno, co potřebuje, a ještě lépe i něco nepotřebného navrch, a když se nad tím seriózně zamyslíme, uvědomíme si, že to je bez peněz vlastně zhola nemožné. Občas se nám lidem sice nabízí něco i bezplatně, jenže v takovém případě jde o něco, co už by si stejně nikdo nekoupil, respektive o nějaký ten odpad, a s tím určitě spokojenosti nedosáhneme.

A tak se vesměs snažíme a podnikáme kdeco, abychom peníze získali. Abychom měli dost finančních prostředků, a to vlastně bez ohledu na to, k čemu je posléze použijeme. Pokud je tedy použijeme a nenašetříme si je dejme tomu pro strýčka Příhodu.

staré rubly

Jenže snaha ještě neznamená úspěch. A tak se u nás potýkají s finanční tísní a někdy i vyslovenou nouzí i ti, kteří prostě nemají štěstí, a tedy ani příjmy odpovídající jejich výdajům. A leckdy to dopadá tak, že si my lidé musíme peníze půjčit, abychom zvládli dočasný nedostatek financí.

Půjčují si u nás spotřebitelé stejně jako podnikatelé. Jenže i ti i oni uspějí jedině v případě, že jimi vybranému finančnímu ústavu dokážou nabídnout takové záruky splácení, jaké se u jimi zvolené půjčky vyžadují. Což znamená, že musí mít například hodně velké příjmy, čisté registry dlužníků a kdo ví, jaké kvality ještě.

rubly staré

Což ale lidé v nouzi nejednou nesplňují. A pak mají s bankovními půjčkami utrum. A je jediné štěstí, že se u nás peníze nepůjčují jenom v bankách. Máme tu i nebankovní společnosti, a třeba hypotéka po insolvenci nebankovnihypoteky.net je tu jako dělaná pro ty, jimž není v bankách přáno.

U takové nebankovní hypotéky se pochopitelně ručí zástavou nemovitosti, a to znamená, že ten, kdo vlastní nemovitý majetek a dá ho do zástavy, tady bez problémů uspěje. A nemusí se už trápit kvůli nedostatku peněz.