Nenaleťte internetovým šmejdům

3. 7. 2019 Od Off

Problém je v tom, že většina těchto produktů jsou prostě podvody a samozřejmě vám nijak nepomohou. Jsou různé metody, jak odhalit podvodný web a jak zjistit, zda si neobjednáváte šmejd, který akorát stojí několik stovek až tisíc korun. Většinou se jedná o naprosto běžně dostupné věci, které jsou akorát několikanásobně dražší. Jak tedy nenaletět?

studentka s pastelkami

1.      Kontakty

Než si něco objednáte, vždycky se podívejte, zda má daný web udané kontakty. To znamená email, telefon a adresu. Většina podvodných webů nabízí pouze kontaktní formulář, což je jedním z varovných znamení, kdy je lepší se mu vyhnout obloukem. Danou adresu si také můžete zadat do Street View a podívat se, zda na dané adrese daná firma může sídlit. Pokud se vám cokoli nezdá, neváhejte eshop kontaktovat a uvidíte, co vám odpoví. Je také dobré si do daného eshopu zavolat – pokud telefonní číslo neexistuje, pak je jasné, že je někde chyba.

2.      Pátrejte po referencích

Nejjednodušší formou ověření si eshopu je hledání referencí. Stačí napsat název eshopu do internetového vyhledávače a připsat heslo zkušenosti či recenze a pokud má někdo negativní zkušenosti, nejspíše se vám něco ukáže. Spousta těchto eshopů má také zkušenosti s Českou obchodní inspekcí a weby jsou zveřejňovány jako nespolehlivé.
chlupaté ruce na klávesnici

3.      Nevěřte „vědcům“

Tvrdí vám daný web, že profesor Pytlák vymyslel inovativní metodu, protože jeho žena nemohla zhubnout? A je za to nominován na Nobelovu cenu? Lžou! Tohle je jeden z nejčastějších fíglů u podvodných webů nabízejících hubnoucí přípravky, zázračné masti a ortézy, či jiný materiál. I tato skutečnost se dá velice rychle ověřit – stačí vyhledat jméno „známého“ vědce, nominovaného na Nobelovu cenu a uvidíte, co se vám ukáže. Většina těchto „vědců“ totiž neexistuje a jedná se o podvod, kdy si prostě najdou fotku anonymního člověka, která je zdarma a vymyslí si k němu příběh.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup