Nábytek z masivu je volbou číslo jedna

9. 6. 2019 Od Off


Nábytek si obvykle pořizujeme na delší dobu, není to věc, která by se nějak výrazně často obměňovala. Někdy se stěhujeme, předěláváme byt či dům, zařizujeme dětský pokoj a tehdy se rozhodujeme i pro výměnu nábytku. Zařizujeme-li byt či dům, je dobré si dát na čas a důkladně prozkoumat všechny možnosti a promyslet, v jakém stylu bude nábytek, zda dáme přednost klasice či něčemu modernějšímu. V neposlední řadě je důležitý i výběr materiálu. Běžné druhy nábytku se vyrábí buď z dřevotřískových desek, kdy je dřevo rozdrceno na třísky nebo dřevovláknitých MDF desek, kdy je dřevo rozvolněné na jednotlivá vlákna. Třísky i vlákna jsou poté obalena lepidlem, při vysoké teplotě stlačena a tím vzniknou jednotlivé desky k další výrobě. Vstupním materiálem bývá obyčejné palivové dřevo.

dřevěná sedačka a stůl venkovní

Dražším, avšak kvalitnějším a čistě přírodním materiálem bez dalších přidaných chemikálií je masiv. Mezi levnější dřeva patří smrk a borovice, střední cenovou hladinu tvoří buk a dub a nejdražší jsou hlavně exotická dřeva jako mahagon apod. Nábytek z masivu má mnoho výhod. Vydrží mnohem déle než výrobky z lamina, samozřejmostí je jeho zdravotní nezávadnost, vůně dřeva a originální vzhled, který časem získává. Samostatnou kapitolou jsou postele. Běžným dřevěným jednolůžkem, vhodným do dětského či studentského pokoje je postel 200 x 90 z borovice. Na internetových stránkách firmy naleznete širokou nabídku nábytku z masivu v různých cenových relacích.

dřevěný nábytek v interiéru

Postele různých rozměrů, skříně, noční stolky, komody, dětské postele, křesla, jídelní nábytek a mnoho dalšího. Zakoupit zde můžete i matrace a rošty k postelím, dřevěné hračky či knihovny. Dřevěný nábytek je nejen velmi pěkný na pohled, ale i pevný a odolný. Vybírat můžete z přírodního či bíle lakovaného nábytku. Výběr je tak široký, že můžete kupovat pouze jednotlivé kusy nebo bez problémů zařídit celý pokoj v jednom stylu. Investice do nábytku z masivu se vám rozhodně vyplatí.