Když není kde brát

11. 8. 2021 Od Off

Soukromí podnikatelé se pouštějí do byznysu mimo jiné i proto, aby si jím vydělávali na své živobytí. A jak je všem aspoň trochu zasvěceným známo, žijí takoví soukromníci z toho, co jim zbude poté, co zaplatí z příjmů své firmy všechno, co s touto souvisí a co se musí financovat.

Zkrátka a dobře lze považovat podnikatele za úspěšné tehdy, když tito zvládnou financovat fungování své firmy a spolu s tím si ještě navrch vydělají dost na to, aby uspokojili i své osobní potřeby.

Teoreticky by to tu mělo fungovat. Podnikatelé by měli vytvářet hodnoty, které zpeněží, měli by dejme tomu nakoupeným surovinám přidat nějakou hodnotu, za což dostanou zaplaceno. A měli by si u všeho stanovovat takové ceny, jež jim to umožní.

dolary americké

Jenže ono se nejednou nepodaří vše dostatečně výhodně prodat, případně se objeví nějaké neplánované vysoké výdaje, a rázem může být i vážně zle. Protože pak se podnikání někdy nedostatečně vyplácí a někdy dokonce stagnuje nebo prodělává. K čemuž by nemělo docházet, ale docházívá k tomu.

A jak potom žít? Jak podnikat a jak se takovým podnikáním živit, když to zrovna nevynáší?

dolary Ameriky

V takové situaci se to nejednou bohužel neobejde bez půjčky. Když soukromník nemá z čeho platit vše, co je třeba, zkrátka musí oslovit nějaký finanční ústav a požádat ho o peníze navrch, jimiž by vyřešil svou stávající problematickou situaci a pak to později zase splatil.

Jenže ne všude a ne vždy takto neúspěšným podnikatelům pomáhají. Často se neuspěje kvůli už zmíněným nedostatečným příjmům, nejednou komplikují situaci i záznamy v registrech dlužníků nebo exekuce. A pak může podnikatel kvitovat s povděkem aspoň to, že se u nás nabízí i podnikatelská hypotéka nebankovnihypoteky.net. Protože u takové nebankovní hypotéky požadují její poskytovatelé vlastně jenom záruku v podobě zastavené nemovitosti a schopnost uhradit splátky podle dohody. A to vesměs zvládnou i ti nejzoufalejší podnikatelé.