K čemu potřebujete lepicí pásku

27. 6. 2023 Od Off

Lepicí pásky jsou jednou z nepostradatelných věcí v bytě, i když je máme zpravidla zastrčené hluboko v zásuvce psacího stolu nebo někde jinde v úložném prostoru vestavěné skříně. Důležité je pouze vědět, kde je nalézt v případě, že máme naléhavou potřebu jejich služeb využít.

lepicí páska

Reklamační balík stalo se vám někdy, že se porouchal budík, přestal fungovat notebook nebo kuchyňský robot? A bylo to ještě v záruční době? Pak jste zřejmě sáhli po uschované originální krabici. Výrobek zabalili a odeslali na reklamaci. K takovýmto neočekávaným událostem je lepicí páska potřebná právě doma v tom šuplíku, protože potřebujete zabalit balík co nejdříve, aby se také co nejrychleji vyřídila reklamace a mohli jste danou věc opět využívat.

úzké lepicí pásky

Páska pro děti – kreativní děti rády vytvářejí různé předměty, s nimiž si hrají, a mohou to být i hračky z papírového kartonu, například papírové domečky, příbytky pro drobná zvířata, mosty a silnice pro autíčka atp. Zde se bez lepidel a lepicích pásek opět neobejdete.

Věšení dekorací – některé lehké obrázky nebo bytové dekorace, například sušené květy, lze zavěsit na zeď nebo na nábytek pomocí oboustranných lepicích pásek. A není-li zrovna ta oboustranná po ruce, můžete použít i jednostrannou, kterou ustřihnete v podobě pásku a ten pak přehnete a slepíte do podoby lepicího kroužku.

Stěhování – nemít pásku pro lepení kartonových krabic je velký problém, protože toto je základ, jak udržet krabice uzavřené, aby z nich nic nevypadávalo. Můžete použít i provázek, jak se to dělávalo postaru, ale ten nikdy nezajistí perfektní neprodyšnost uzavřené bedny, spíše poslouží pro zpevnění již uzavřeného prostoru. Nezapomínejte, že v případě stěhování jde o rozsáhlou a náročnou akci, a že těch pásek bude zapotřebí ne jedna, ale mnohem víc. Vyplatí se mít pásky v zásobě, protože nejsou drahé, prakticky nestárnou a můžete je mít doma i mnoho let.