Čím se liší cyklická ketogenní dieta a klasická dieta?

2. 9. 2019 Od Off


Touha po dokonalé postavě pronásleduje především ženy už od dávnověku. Jen ideál krásy se od té doby mnohokrát změnil. V dnešní době se za nejlepší považuje co nejútlejší postava. A stejně jako kdykoliv jindy, i nyní se objevují „zaručené recepty“, jak toho bez námahy dosáhnout.

dietní jídlo s chřestem

Nejjednodušším a nejlogičtějším řešením je snížení příjmu potravy a především zvýšení pohybu. Ne všichni však mají tu vůli, vytrvalost nebo čas se tomu věnovat. Toho využívají nejrůznější prodejci, kteří nabízejí takřka zázračné způsoby, jak získat štíhlou linii, aniž by nás to něco stálo (kromě spousty peněz, samozřejmě).

Proto se na trhu objevují stále nové a nové nápoje či léky, které mají pomoci snížit hmotnost. A nejen to, objevují se i různé typy diet, z nichž každá o sobě tvrdí, že je tou nejlepší. Jednou z nich je i cyklická ketogenní dieta. V čem spočívá její tajemství?

Známá je také pod názvem proteinová či bílkovinová dieta. Spočívá v drastickém zvýšení podílu proteinů či bílkovin ve stravě. To má údajně podpořit látkovou výměnu, nastartovat proces ketózy a zrychlit spalování tuků. A to vše bez ztráty svalové hmoty.

příprava dietní polévky

Zdají se vám uvedená tvrzení příliš zázračná? Tvůrci tvrdí, že je vše studiemi podložená pravda. Zřejmě nezbývá, než to vyzkoušet na vlastní kůži, pokud jste tedy tak odvážní, https://www.advojka.cz/archiv/2010/1/odvazni-bobrici-a-pro-pocit-jistoty že do toho půjdete.

Musíme mít při tom všem na paměti, že se jedná pouze o jeden typ diety z mnoha. Zajímavé také je, že webové stránky, na kterých informace o tomto typu diety naleznete, také prodávají proteinové drinky a jiné doplňky, které nám mají pomoci. Tak nevím, ale zdá se mi to spíše jako způsob, jak si vydělat peníze na zoufalých lidech.

Každopádně pokud chcete zhubnout, nejlepší a nejjistější metodou je správná, vyvážená strava a dostatek pohybu. To nic nenahradí. A ještě jedno varování: pokud jste začínali s opravdu vyšší hmotností, pak počítejte s tím, že pokud zhubnete, zbude vám v problémových partiích převislá kůže, která byla dříve vyplněná tukem. A žádné množství cvičení ji neodstraní. Jediným řešením je zde návštěva plastického chirurga, nebo se smířit s tím, že je to náš trest za přejídání.