Bazénová chemie vám přijde vhod

9. 3. 2019 Od Off

Udržet vodu v bazénu čistou, to není jen tak. Tím spíše, že každý majitel bazénu přirozeně touží po tom, aby právě ta jeho voda byla jako z reklamy, tedy jiskřivě čistá. Vždyť právě pro dokonalý pocit z relaxace, který se bez čisté vody nedá navodit, si každý svůj bazén pořizuje.

chemie do bazénu

Jak to tedy udělat, abyste se i vy mohli těšit z té nejlepší kvality bazénové vody?

V tom případě je potřeba dodržet několik kroků.
Za prvé, nedovolte, aby do vaší vody vnikla špína. Právě z bezprostředního okolí bazénu se do vody dostává nejvíce špíny. A je to snadné – stačí, aby zafoukal vítr. V tu ránu je nádrž plná prachu, pylu, listí, úlomků větviček či hmyzu. Takže pokud budete vodu v nádrži pravidelně zakrývat krycí plachtou, tak ji před zbytečným znečištěním spolehlivě ochráníte vždy, když se zrovna nebudete koupat.
Mnoho nečistot můžete do bazénové vody zanést i na své vlastním těle. Možná nejsou okem moc dobře patrné, ale věřte tomu, že pot, mastnota z lidského těla i z kosmetických přípravků a jiné nečistoty, které na vás ulpí, kvalitě bazénové vody příliš nepřidají. Neváhejte se proto před každým vstupem do vody náležitě osprchovat.

Při provozu středního a většího bazénu se rozhodně neobejdete bez výkonné bazénové filtrace. Tu si mohou odpustit pouze malé dětské bazénky. Když si zvolíte opravdu kvalitní filtraci s výkonným čerpadlem a dobrou filtrační náplní, zbavíte se tak mnoha nežádoucích nečistot, aniž byste si toho na první pohled všimli.

bazénová chemie

A jisté je i to, že každý bazén bez výjimky potřebuje k úspěšnému provozu i jistou dávku bazénové chemie. I kdyby to měly být pouze malé chlorové tablety, které vhodíte do dětského bazénku. Bez potřebné koncentrace aktivní látky se ve vaší vodě začnou množit nežádoucí mikroorganismy, jako jsou sinice, řasy a bakterie, které dokáží během několika krátkých dní proměnit bazénovou vodu v páchnoucí stoku.